Kuyumcuya silahlı soygun girişimi… Hamlesiyle hırsızları kaçırdı

İstanbul’da gerçekleşen olay, dün saat 21.00 sıralarında, Bağlarçeşme Mahallesi, Bağlar Çeşme Caddesi üzerinde bulunan bir kuyumcuda meydana geldi. İddiaya göre, kuyumcuya giren maskeli kişi, elindeki tabancayı kuyumcu Yusuf Yalçın ve eşi Gülsay Yalçın’a doğrultarak dükkanın kepenklerini kapatmalarını istedi.

Kuyumcu Yalçın, soğukkanlı bir şekilde tezgahın altındaki alarm butonuna bastı. Tezgahın altına doğru eğilerek alarma basan Yalçın’ın silah çektiğini sanan şüpheli soyguncu kaçtı. İhbar üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri, kaçan şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

“KEPENKLERİ KAPATIN, ANAHTARI BANA VERİN”

Olayı anlatan iş yeri sahibinin oğlu Ufuk Yalçın, “Akşam saat 8 buçuk sıralarında dükkanı kapatmıştık, çıkıyorduk, hesap yapıyorduk. O sırada içeri maskeli bir şahıs geldi. Girer girmez içeri silahla giriyor. Maske var, şapka var, sadece göz kısmı gözüküyor. ‘kepenkleri kapayın, anahtarı bana verin, üçten geri sayıyorum’ gibi konuşuyor. Alarmın bir tanesine basıyoruz, babam yavaş yavaş arkaya geliyor. Orada da ikinci alarma basıyor. O sırada da şahıs silah çektiğimizi sanıyor, korktuğu için de kaçıp gidiyor. Silah çekme olayı olmadı.” ifadelerine yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x