Binali Yıldırım: Biz gaza basıyoruz, onlar el freni çekiyor, lastikler yanıyor

AK Parti, İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde seçim koordinasyon merkezinin açılışını yaptı.

DHA’nın haberine göre, açılışa İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, ise eski Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti İzmir milletvekilleri, AK Parti ve MHP ilçe başkanları ve AK Parti Kemalpaşa Belediye Başkan Adayı Galip Atar katıldı.

Açılışta konuşma yapan Binali Yıldırım, “Kemalpaşa’dan vereceğiniz güçlü destek İzmir Büyükşehir’de yankılanacak ve artık bu çelişki, bu hasret sona erdi. Sadece Kemalpaşa’yı almak yetmez. Aksi halde enerji kaybı oluyor. Biz gaza basıyoruz, onlar el freni çekiyor. Balataları sürtüyor. Lastikler yanıyor, enerji kaybediyoruz. Büyükşehir ile Kemalpaşa aynı yöne ve hedefe doğru giderse Kemalpaşa’yı uçururuz” ifadelerini kullandı.

‘İZMİR’İ TÜNELLE TANIŞTIRAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN VE EKİBİ OLDU’

İstanbul’dan İzmir’e ilk geldiği zaman 8,5 saat sürdüğünü belirten Yıldırım, “Şu an ise 2,5 saate geliyoruz. Kemalpaşa’dan Torbalı’ya gitmek için dolanıp duruyordunuz. Şimdi Torbalı’dan Kemalpaşa’ya direkt gidebiliyorsunuz. Bu ilde tünel yoktu. İzmir’i tünelle tanıştıran Recep Tayyip Erdoğan ve onun ekibi oldu. Daha önce 35 İzmir 35 proje sözü vermiştik. Bugün bu projelerin büyük bir çoğunluğunu belediyeyi almamamıza rağmen, hizmette siyaset olmaz anlayışıyla tek tek hayata geçirdik. O projelerden eksiklikleri Hamza kardeşim tamamlayacak. 31 Mart’ta İzmir’de yetkiyi aldığında bu projeleri 30’dan 35’e tamamlayacak” dedi.

HAMZA DAĞ: KEMALPAŞA, BÜYÜKŞEHİR VE ANKARA’YLA ÜÇLÜ OLSUN, GÜÇLÜ OLSUN

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ ise “Büyükşehir’de 30 tane ilçe belediyemizle, ilçe belediye başkanlarımızla sorumluluğumuzun farkında olarak gece gündüz çalışmaya, 7 gün 24 saat koşturmaya söz veriyoruz” diye konuştu.

“Kentsel dönüşümü başarmak mecburiyetindeyiz. Önümüzdeki 5 yıl en az 10- 15 yıllık çalışmak zorundayız” diyen Hamza Dağ, şöyle devam etti:

“Bunları yaparken sosyal belediyeciliği de unutmayacağız. İzmir suyu en pahalı kullanan şehir. 1 Nisan’dan itibaren bu kardeşiniz büyükşehir belediye başkanı olduğunda su ücret tariflerinde yüzde 50 indirime gideceğimizi söyledik. Önümüzdeki 5 yıl içinde İzmir’de hem metropoldeki yollarda hem köy yollarında hem de üretim yollarında asfalt kalitesi artırılmamış bir tane yol kalmayacak. 12 yıl milletvekilliği yaptık. Milletvekilliği boyunca ilçede belediye bizde olduğunda belediye başkanımız Arif kardeşim 2-3 ayda bir Ankara’ya gelir, şehrinin işleriyle alakalı Ankara’nın koridorlarında birlikte bu şehre hizmet etmek için gayret gösterirdi. 2019’dan 2024’e kadar burada belediye bizde değildi ve Ankara’nın sokaklarında Ankara koridorlarında eline dosya alan bir belediye başkanı göremedik. Bunun için bir yandan Kemalpaşa, bir yandan Büyükşehir ve Ankara’yla beraber üçlü olsun, güçlü olsun diyoruz.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x