Ali Koç’tan Bakambu ve Morutan sözleri: Bizi yanıltıyorlar

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, gündeme ilişkin basın toplantısı düzenledi.

Kalamış’ta bulunan Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirilen basın toplantısına Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar, kulüp üyeleri ve kulüp personelleri katıldı.

Burada konuşmalar yapan Koç, Galatasaray’ın satışlarına eleştirilerde bulundu.

“Oyuncu ayartmada, hülleli transferde, Şampiyonlar Ligi’ndeler”

Koç, sarı-kırmızılı takımın transfer yapma kültürü hakkında şunları dedi:

Bunların transfer yapma kültürleri olağanüstü, kimse yanına yaklaşamaz. Pek çok yerel kulüp şikayet eder ama seslerini çıkarmazlar. Oyuncu ayartmada, hülleli transferde, çıkarlarına göre transfer haberi servis etmede, sözleşmelerde işlerine geleni yapmakta, kamuoyunu yanlış yönlendirmede de Şampiyonlar Ligi’ndeler.

“Bu üç İstanbul kulübünün yakın ilişkileri herkesin malumu”

Pendikspor ve Eyüpspor’un Galatasaray’la koalisyon içinde olduğunu belirten Koç, şu ifadeleri kullandı:

Bu ülkede bir tek kulüp, kendi dönemimiz için konuşayım “Oyuncumuzu ayarttılar” diyemez. Onlar oyuncuyu ve menajeri ikna ederler, sonra da kulübünü köşeye sıkıştırarak, maddi zara bile uğratırlar. Oğulcan Çağlayan, Taylan Antalyalı.. Levent Mercan da var ama onu alamadılar. Maçlarından önce söz konusu takımların oyuncularıyla ilgili transfer haberleri çıkartırlar. Ya da oynayacakların takımların oyuncularını transfer etmek için teklif yaparlar. Kayserispor’a Mame Thiam için Pendikspor teklif yaptı. Sivasspor’a Sainz için Eyüpspor teklif yaptı. Bu üç İstanbul kulübünün yakın ilişkileri herkesin malumu. Zaten ikisi, aynı ligde oynadı. UEFA kuralları söz konusu bile olamaz. Alın size gerçek koalisyon. Gerçek koalisyon.

“Kılıfına uydurmakta üstlerine yoktur”

TFF’ye Galatasaray’ın transfer harcamalarını soracaklarını söyleyen Ali Koç, şu sözleri sarf etti:

“Morutan limit açmada kullanıldı mı?”

Ankaragücü’nün Morutan’ı oynatmama kararı alması sonrasında Koç, şu değerlendirmeyi yaptı:

Olimpiu Morutan’ı 3 milyon euroya satmışlar. Şahsen ‘Bravo, keşke bizde de böyle sihirbaz olsa’ dedim. İşin öyle olmadığını anladık. 3 milyon euroya satılan oyuncu, belli bir maça çıkarsa o para ödeniyormuş. Kulübü de ilk 11’de oynatmıyor. Acaba 3 milyon euro, limit açmada kullanıldı mı? Bunu öğreneceğiz.

“Transferde yanlış bilgi verdiler”

Bakambu’nun transferinde yanlış bilgi verildiğini ifade eden Ali Koç, şunları dedi:

Cedric Bakambu’nun Real Betis’e transferinde de yanlış bilgi verdiler. Real Betis’in 5+5 milyon euro ödeyeceğini öğrendik. Müthiş! İlerleyen günlerde söz konusu kulübün başkanının açıklamalarıyla işin aslını öğrendik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x